"Navro'z Kubogi"-2019 musobaqasining har bir yosh toifasida 8tadan jamoa ishtirok etayapti. 6ta eng yaxshi natijaga erishgan jamoagina avgust oyida bo'lib o'tadigan "Mustaqillik Kubogi"-2019ga yo'llanmani qo'lga kiritadi. Qolgan 2ta o'ringa shu yoshdagi Respublikaning eng yaxshi jamoalari taklif qilinadi.
2008 yillarda tavallud topgan jamoalar o'rtasidagi musobaqada sovrinli o'rinlarni qo'lga kiritgan jamoalar "Lokobol-2019" musobaqasining birinchi saralash o'yinlarida ishtirok etish huquqini qo'lga kiritadi.
Musobaqa Odil Ahmedov va "Bunyodkor" futbol akademiyalari hamkorligida tashkil qilinayapti. Bosh homiy "Dolce Italia" shirin muzqaymoqlari, shuningdek "Dubai" suxariklari.
Quyida 2-turda qayd etilgan natijalar va guruhdagi holatlar bilan tanishing:
23 mart.
2008 yillar.
"Bunyodkor-B”- TFA 0:4
"Navbahor” – “Odil Junior” 1:4
“Spartak” - “Qo'qon-1912” 7:0
”Bunyodkor”-“Odil Junior-B” 4:1
2009 yillar.
“Odil Junior”-“Lokomotiv” 7:0
“Traktor” – “Spartak” 0:9
"Bunyodkor” – “SHerdor” 3:5
"Paxtakor” – “CHig'atoy” 1:2
2007 yillar.
"Odil Junior”-“Lokomotiv” 1:0
“Eden Sport” - “Qo'qon-1912” 3:1
TFA – “Spartak-K” 2:2
“Bunyodkor” – Samarqand 2:0
2006 yillar.
“Odil Junior” – “Paxtakor” 1:1
“Lokomotiv” – TFA 0:0
“Bunyodkor” – BO'SM-16 0:0
“Spartak” – “Metallurg” 0:1
Ikkinchi turdan olingan eng sara rasmlarni saytimizning FOTOGALEREYA bo'limida tomosha qiling.
Anons. 3-tur uyinlari. 24mart.
2008 yillar.
9:00. “Spartak” – “Bunyodkor”
9:00. “Odil Junior-B” – “Qo'qon-1912”
10:00. “Navbahor” – SSHI
10:00. “Odil Junior” – “Bunyodkor-B”
2009 yillar.
11:00. “Odil Junior” – “Spartak”
11:00. “Lokomotiv” – “Traktor”
11:30. “Bunyodkor” – “Paxtakor”
11:30. “SHerdor” – “CHig'atoy"
2007 yillar.
12:30. “Odil Junior” – “Eden Sport”
12:30. “Qo'qon-1912” – “Lokomotiv”
13:30. “Bunyodkor” – “Spartak”
13:30. SSHI – Samarqand
2006 yillar
14:30. “Bunyodkor” – “Spartak”
15:30. “Metallurg” – BO'SM-16
16:30. “Paxtakor” – SSHI
17:30. “Odil Junior” – “Lokomotiv”
2009 yilda tavallud topgan futbolchilar o'rtasidagi o'yinlar 20 daqiqadan davom etadi.